Správně zvolená nemovitost vás zbaví zbytečných problémů

MINI edice 2. vydání zde: https://bohatydikyrealitam.cz/nakupni-formular-koupit-mini-edici-2-vydani/

Co se stane, když se vám nepodaří najít správnou lokalitu a nájemníka…

MUSÍTE SI POSLECHNOUT

2:30

Nájemník vám může zničit nemovitost. Opotřebovat a zároveň vám nebude platit nájem. Vše se může stát najednou. Důvod? Lokalita – cena pronájmu – špatný výběr nájemníka. To jsou důvody, proč vlastnit jedinou investici není nikdy dobrý nápad. Diverzifikace je zde na místě. U pěti nemovitostí je velmi, velmi malá pravděpodobnost, že se s tím setkáte na dvou z pěti najednou. Natož na všech zároveň. To byste museli mít opravdu smůlu nebo děláte něco opakovaně chybně.

2) Investiční nemovitost nebo vlastní bydlení. Co je lepší pořídit jako první?

6:09

Osobně jsem měl prvně investiční nemovitost. Potom přišla stavba domu. Každý úspěšný investor, se kterým jsem mluvil, začal s investicemi velmi brzy, když vlastní bydlení ještě nepotřebovali. Záleží, v jaké situaci jste. Jestli je vám 40 a máte děti, potom se přikláním více k nákupu vlastního bydlení a potom investovat. Jedno platí pro všechny z nás stejně: ČÍM DTŘÍV S NEMOVITOSTMI ZAČNETE, TÍM BUDETE NA TOM LÉPE. Ať už jde o vlastní bydlení nebo investici.

3) Proč je dobré nepoužít ekvitu na další nákup dříve než za 6 let?

8:47

Je to dostatečná doba na vybudování ekvity. Při poklesu trhu se jen tak nedostanete do mínusu: MÁTE VYŠŠÍ DLUH NEŽ JE HODNOTA NEMOVITOSTI – negativní akvita. Tím, že znovu navýšíte svůj dluh až po šesti letech, za tu dobu splatíte část hypotéky, snížíte dluh. Ekvita se používá zejména na nákup další nemovitosti a tím se navýší dluh a zvýší splátky.

4) Na co si dát pozor při nákupu garáže v hodnotě 200 tisíc korun?

11:21

Tisíc korun příjem za aktivum, které stojí pouze 200 tis zní dobře. Pozor ale na nízkou návratnost. Jediná výměna zámku vám může spolykat zisk za dva měsíce. Jaká je další alternativa, co uděláte s 200 tisíci? Jestli nemáte lepší variantu, kam investovat, potom garáž dává smysl.

5) Ekonomika se rozpadá, státy mají vysoké dluhy. Co s tím a jak se proti tomu bránit?

Trocha konspirací není nikdy na škodu.

15:10

Ekonomiky se rozpadají po desetiletí. Jak dlouho to bude pokračovat nevíme. Už před patnácti lety jsem četl spoustu knih o tom, jak každým rokem půjde vše do kytek a vše se změní ve světě. Zatím nic. Může to přijít zítra? Ano. Může to přijít až za padesát let? Ano. Proto bych se neplašil různýma teoriema, protože se to nedá předpovědět s jakoukoliv přesností. Státní dluhy se stejně splácet nikdy nebudou. Žádný stát na to nemá, i kdyby navýšil daně na dvojnásobek.

Adam Wojnar

Jsem váš realitní makléř na Jižní Moravě

Pracuji na doporučení a spolupracuji s DOMA makléři

  • Pohybuji se v realitách od roku 2009
  • Ve své firmě jsem míval ve správě nemovitosti s více jak 100 nájemníky
  • Najměte si mě na spolupráci při prodeji a pronájmu vaší nemovitosti
  • Osobně jsem realitní investor a vím, jaké to je prodávat a shledat nájemníka
  • Věnuji se bydlení i komerci