Jak předpis záloh ovlivní výpočet návratnosti investice do nemovitosti

Jde o přehlížený náklad, přitom hraje velkou roli při výpočtu (ROI) návratnosti investice. Když budete kupovat investiční nemovitost, potřebujete znát tento náklad co nejpřesněji, abyste ho doplnili do svých výpočtů.

Excel tabulku pro výpočet si můžete stáhnout zde https://bohatydikyrealitam.cz/jak-spocitat-jednoduse-navratnosti-investicni-nemovitosti-roi-tabulka/

Ani realitní makléři často neví, co po nich chcete, když se budete na tento náklad ptát. Budou si to často plést s jinými náklady: elektrikou, plynem, nebo zase z toho vytáhnou jen fond oprav, ale zapomenou na ohřev vody, nebo to bude ještě složitější… V každém inzerátu je tento náklad poprán jinak, takže studiem inzerátu se také nikam nedostanete. Potřebujete mít papír jménem „předpis záloh“ v ruce.

Nechte si ho poslat na e-mail, než půjdete na prohlídku nemovitosti. Jinak budete mít zkreslená čísla a můžete jít na prohlídku, která bude zbytečná, protože díky špatnému zadání nebude nemovitost výdělečná. Ale to je součást učení.

Nebojte se tam jít, jestli nebudete mít tento výpis u sebe. Pak se zase nikam nedostanete a může vám vše utéct mezi prsty.

Jsem váš realitní makléř na Jižní Moravě

Pracuji na doporučení a spolupracuji s DOMA makléři

  • Pohybuji se v realitách od roku 2009
  • Ve své firmě jsem míval ve správě nemovitosti s více jak 100 nájemníky
  • Najměte si mě na spolupráci při prodeji a pronájmu vaší nemovitosti
  • Osobně jsem realitní investor a vím, jaké to je prodávat a shledat nájemníka
  • Věnuji se bydlení i komerci