Pozor na české realitní fondy a kde nakupovat ETF – Jiří Cimpel, EFP

Jiří Cimpel, EFP je v podcastu už podruhé a tentokrát nám sdělí info o realitních fondech v Česku a co jsou REIT fondy. Dále pak na co si dát pozor a jak funguje české prostředí.

Podělí se o svou zkušenost investora do nemovitostí, kterou Jiří udělal před lety se svými partnery. Řekne nám, jaký realitní ETF fond je dobrý na nákup a jaké jsou výnosnosti fondů. Navštivte Jiřího Cimpela, EFP profil na LinkedIn.

Naše předešlé videa:

1. Díl

2. Díl

V tomto videu nebo podcastu se zaměříme na konkrétní fondy a platformy. Nemovitosti jsou drahá věc a mnoho investorů má desítky tisíc nebo stovky tisíc korun na účtech, které chtějí investovat. Jenomže na nákup nemovitosti napřímo to nestačí. Kde tedy investovat, když ne přímo do nemovitostí? Přece do nemovitostí přes fondy.

ALE… buďte opatrní.

České realitní fondy nemají zrovna nejlepší pověst, jak uvidíte ve videu. Tyto fondy si přeceňují nemovitosti jak chtějí a investor může být klidně pět let v mínusu, i když realitní trh roste o desítky procent.

Doporučuji poohlédnout se do zahraničí. Dnes se dají velmi kvalitní fondy nakoupit přes české platformy. To je velká věc. Kdysi to stálo mnoho peněz. Dnes je to mnohem, mnohem jednodušší a levnější.

Poslechněte si tento skvělý podcast a dejte vědět, kde investujete právě VY.

Adam Wojnar

Jsem váš realitní makléř na Jižní Moravě

Pracuji na doporučení a spolupracuji s DOMA makléři

  • Pohybuji se v realitách od roku 2009
  • Ve své firmě jsem míval ve správě nemovitosti s více jak 100 nájemníky
  • Najměte si mě na spolupráci při prodeji a pronájmu vaší nemovitosti
  • Osobně jsem realitní investor a vím, jaké to je prodávat a shledat nájemníka
  • Věnuji se bydlení i komerci