Pozor na české realitní fondy a kde nakupovat ETF – Jiří Cimpel, EFP

Jiří Cimpel, EFP je v podcastu už podruhé a tentokrát nám sdělí info o realitních fondech v Česku a co jsou REIT fondy. Dále pak na co si dát pozor a jak funguje české prostředí.

Podělí se o svou zkušenost investora do nemovitostí, kterou Jiří udělal před lety se svými partnery. Řekne nám, jaký realitní ETF fond je dobrý na nákup a jaké jsou výnosnosti fondů. Navštivte Jiřího Cimpela, EFP profil na LinkedIn.

Naše předešlé videa:

1. Díl

2. Díl

V tomto videu nebo podcastu se zaměříme na konkrétní fondy a platformy. Nemovitosti jsou drahá věc a mnoho investorů má desítky tisíc nebo stovky tisíc korun na účtech, které chtějí investovat. Jenomže na nákup nemovitosti napřímo to nestačí. Kde tedy investovat, když ne přímo do nemovitostí? Přece do nemovitostí přes fondy.

ALE… buďte opatrní.

České realitní fondy nemají zrovna nejlepší pověst, jak uvidíte ve videu. Tyto fondy si přeceňují nemovitosti jak chtějí a investor může být klidně pět let v mínusu, i když realitní trh roste o desítky procent.

Doporučuji poohlédnout se do zahraničí. Dnes se dají velmi kvalitní fondy nakoupit přes české platformy. To je velká věc. Kdysi to stálo mnoho peněz. Dnes je to mnohem, mnohem jednodušší a levnější.

Poslechněte si tento skvělý podcast a dejte vědět, kde investujete právě VY.

Adam Wojnar

Naučím vás nakupovat investiční byty se ziskem

📌 Přes 60 % investorů je v trhu náhodou (dědictví, rozvod, nemohou prodat při stěhování…).

📌 Maximálně 5 % investorů se realitami živí a vydělávají poměrně vysoký pasivní příjem.

📌 Průměrný český investor vlastní 1 až 2 investiční nemovitosti (nejčastěji byt nebo pozemek).

Změňte to díky jednoduchému a ověřenému postupu zdarma!

Ano, mám zájem stát se investorem, který opravdu vydělává.