Proč 90% lidí prodělává díky špatné investici

90% lidí prodělává díky špatné investici.

02:19 (téma se rozebírá – min. a sec. ve videu a podcastu)

Jen 1 za 10 lidí umí své peníze rozmnožit a pouze zlomek z tohoto malého množství umí své peníze rozmnožit zásadním způsobem, tak, aby jenou pracovali za ně. Cílem mých investičních podcastů a rozhovorů je poukázat na to, co v Česku lidem moc chybí a chci inspirovat každého posluchače, aby začal o investici a své budoucnosti uvažovat více než teď.

99% populace nikdy nezažije opravdovou svobodu.

09:33

Jsme vychováni, aby tomu tak přesně bylo. Abychom pracovali pro druhé až do důchodu a pak se na chvíli těšili z penze, kterou nám stát vyplatí. Jde o velmi nízkou částku, která sotva pokryje náklady na život. Nemluvím o cestování nebo o zdravotních výdajích. Řešení existuje. Jenomže je náročné. Je tak náročné, že pouze 1% lidí je toho schopna dosáhnout. Jaké je to řešení, se dozvíš ve videu.

Více zde: Už nikdy nemusíš pracovat, video je jen pro 1% lidí

Podnikatelská příležitost

16:33

S tímto tvrzením bych byl opatrný. Mluví se hodně o tom, jestli je výhodnější bydlet v pronajatém nebo ve vlastním. Je to velmi zajímavé téma, která se u nás začíná diskutovat s rostoucíma cenama nemovitostí. Výpočet v článku nezohledňuje možnost použití vlastních peněz na investici, když žije nájemník v podnájmu.

Kdyby zohledňovala, tak by se nájem oplatil mnohem více než koupě bydlení.

Žil jsem v podnájmu, i když jsem měl investiční nemovitosti a tím si mohl dovolit investovat. Často se ke mě taky donese tvrzení, že nelze koupit investiční nemovitost bez toho, aniž by člověk vlastnil své bydlení – nesmysl.

Kdybych koupil vlastní bydlení hned s prvními našetřenými penězi, bydlení by všechny mé prostředky „sežralo“ v mladém věku.

Vlastní bydlení vidím jako PASIVUM a není na škodu odsouvat koupi co nejdéle (na dobu založení rodiny, ale ani tak si nejsem jistý výhodou vlastního bydlení…).

U nás v ČR na vlastním bydlení lpíme a jsem rád, že mohu toto téma trošku rozebrat. Jaký máš názor?

Jsem váš realitní makléř na Jižní Moravě

Pracuji na doporučení a spolupracuji s DOMA makléři

  • Pohybuji se v realitách od roku 2009
  • Ve své firmě jsem míval ve správě nemovitosti s více jak 100 nájemníky
  • Najměte si mě na spolupráci při prodeji a pronájmu vaší nemovitosti
  • Osobně jsem realitní investor a vím, jaké to je prodávat a shledat nájemníka
  • Věnuji se bydlení i komerci