( OSOBNÍ POZVÁNKA A DOTAZNÍK )

Z důvodu osobního přístupu je tento trénink jen pro pozvané účastníky, kterých není více než 5 měsíčně a kteří se kvalifikují.

 

Jestli chcete získat přístup a zažít tento 12 týdnů dlouhý vyjímečný trénink, VYPLŇTE TENTO DOTAZNÍK prosím a čekejte na pozvánku.

3 DŮVODY

Proč investovat do nemovitostí hned teď

1) Výdělek 1 milion Kč za 4,5 roku.

Pořizovací cena bytu 1+1 v Brně 1 600 000 Kč v květnu 2016.

Cena 2 650 000 Kč na konci roku 2020.

Cash-flow okolo nuly ročně.

Zisk 1 000 000 Kč kdyby se byt dnes prodával.

 

Vlastní zdroje 20 % hodnoty, z kupní ceny 1,6 M je 320 000 Kč.

Celkem za 4,5 roku zhodnocení 312,5 % ROI.

Jde o velmi konzervativní investici, protože jste neriskovali a necílili na vyšším cash-flow v horší oblasti. To je konkrétní případ nemovitosti, kterou jsem měl ve svých výpočtových tabulkách a nemovitost nekoupil. Cílil jsem na cash-flow, měsíční příjem a nechal si tak utéct milion korun.

Cena nemovitosti byla včetně provize RK a právních služeb a nebylo nutné investovat nic do oprav na vstupu.

2) Výdělek 140 000 Kč za 3 roky.

Pořizovací cena bytu 2+1 za 245 000 Kč v roce 2015.

Cena 420 000 Kč na konci 2018.

Cash-flow 10 % ROI ročně.

Zisk při prodeji 200 000 Kč včetně kapitálového výnosu a příjmu z pronájmu.

 

Celá nemovitost financována vlastními zdroji.

Celkem za 3 roky zhodnocení 81,6 % ROI.

Menší růst hodnoty byl nahrazen vyšším cash-flow a měsíčním příjmem. Šlo o vlastní nemovitost. Nemovitost byla pořízena s nájemníkem, který zůstal po prodeji novému majiteli. Žádný výpadek nájemného za celou dobu. Částky uvedené včetně poplatků při nákupu i při prodeji.

3) Gratuluji, přišli jste o 600 000 Kč!!

Investice ve středočeském kraji.

57 600 Kč za metr čtvereční byla průměrná cena bytu ve Q2 2020.

45 500 Kč za metr čtvereční byla průměrná cena bytu ve Q2 2018.

 

 

50 metrů čtverečních 2+kk za pořizovací cenu 2 275 000 Kč by vám

vydělal za dva roky 600 000 Kč.

 

Kdybyste byl vlastnili 5 let, neplatili byste daň z kapitálového výnosu (10 let od 1.1.2020.)

V té době bylo běžné pořídit investici s 5 % cash-flow ročně.

Připočtěte ještě dalších 50 000 Kč výnosu z nájmu.

Bavíme se o příkladu, kdybyste měli nemovitost na velmi krátkou dobu a museli byste jí prodávat. To není dobrá strategie a slouží jako ilustrační. Doporučuji vlastnit nemovitost delší dobu a to 5 až 10 let, než se řádně zhodnotí.

 

Zdroj: Deloitte

Nevím jak vy, ale mě polilo horko, když jsem dělal tyto výpočty.

Proto investuji pravidelně, když mám volný kapitál a chci, abyste to dělali také.

Připravím vás na cestu investora, abyste si nemuseli nechat utíkat stovky tisíc korun ročně díky ušlému zisku nebo špatné investici.

Zmařené příležitosti nebo výdělek?

  • 1
    1 milion Kč za 4,5 roku a zhodnocení 312,5 %
  • 2
    140 000 Kč za 3 roky a zhodnocení 81,6 %
  • 3
    Nebo -600 000 Kč ve formě zmařené příležitosti
  • Nemovitosti stále rostou na ceně
  • Jejich hodnota se neustále zvyšuje
  • Lidé více vydělávají
  • Nájmy rostou
  • Dluh se splácí
  • Zvyšují se měsíční výdělky
  • Čím déle vlastníš, tím více ti roste příjem a buduje se balík peněz
  • Bude sloužit jako fond pro dřívější odchod do důchodu

Došel jsem časem k závěru, že nákup nemovitosti, co nejdříve je toho člověk schopen, je tou nejlepší cestou.

  • Viděl jsem, jak někteří vybudovali hodnotu milionů korun ve formě aktiv, která se o ně teď starají. Jdou systematicky dále. Nešlapou vodu.
  • Viděl jsem také ty, kteří pořád přešlapují na místě a nikdy nezmáčkli spoušť. Uteklo deset let a oni se nepohnuli ani o metr dál, aby si splnili svůj sen. Protože měli strach.

Hlava mi říkala, že jsem průměrný člověk z podprůměrného města na severu Moravy.

Rozum mě nutil pracovat víc a víc, abych docílil vyššího příjmu a až potom se mohl věnovat tomu, co mě baví.

Srdce mě nutilo více prozkoumat myšlenky pasivního příjmu, a jak se stát investorem a neupracovat se k smrti.

  • A tady se dostavil moment v mém životě, který rozhodl o tom, abych nechal svůj dosavadní život za sebou a proměnil se v investora. Neměl jsem jinou možnost než se změnit. Dal jsem přednost svému srdci a dnes vím, že to bylo nejlepší rozhodnutí života.

Ponaučení 1: klíčová je vize

Udělal jsem finanční rozvahu a prognózu, kdy jsem schopen svou první nemovitost koupit. Vypočítal jsem, že jedna nemovitost mi nestačí na to, abych se nemusel starat o svůj důchod. Vytvořil jsem si proto rozvahu, která je splnitelná, má časový horizont a je hlavně pro mě dosažitelná do dvou let.

Ujasnil jsem si svou vizi. Ujasnil jsem si také svou strategii.

Chci být cash-flow investor, který buduje aktiva, která mu přináší měsíčně příjem, aby se dostal z kolotoče, kdy nedělám nic jiného, než ráno vstane, jde do zaměstnání, které časem nemůže vystát a těší se na víkendy.

Dva roky mě dělili od toho, abych tento život nechal za sebou a měl možnost věnovat se tomu, co mě baví, díky dalšímu zdroji příjmu z pronájmu. Dva roky mě dělili od chvíle, kdy jsem se mohl zapsat mezi investory, za kterými stojí miliony korun v aktivech, které rostou na své hodnotě. To byl první krok. To byla má vize.

S odstupem času vidím, jak toto ponaučení hrálo klíčovou roli v mém životě.

Ponaučení 2: nezůstávej u jediné nemovitosti

Budování více aktiv je zásadní pro dosažení cíle proměnit své naspořené peníze v aktiva, které generují příjem, chrání majetek vůči inflaci a zajistí mě a mou rodinu v důchodovém věku, ať je to třeba pětačtyřicet nebo pětašedesát let.

Viděl jsem, jak někteří zůstali u jediného aktiva. U jediné nemovitosti. Vše mají v jednom koši, který jim může upadnout. Nájemník se může vystěhovat. Může se změnit dynamika dané oblasti a nemusí už být tolik zisková. Proto jsem vytrval a nepřestal spořit na další nákup.

První příjem ve formě cash-flow byl pro velmi důležitý. Ale pravdou je, že změnu přinesly až další aktiva a doba, po kterou jsem nemovitosti měl. Čím déle je člověk vlastní, tím více rostou nájmy, tím více stoupají na hodnotě a tím více přináší příjmů každý měsíc, každý rok. Rok po roku. Neustále.

Ponaučení 3: porozuměj práci s dluhem

Bez pákového efektu lze velmi těžko zhodnotit své peníze. Nemovitosti rostou rychlostí inflace z dlouhodobého hlediska. Pákový efekt, hypotéka, dobrý dluh, zajistí to, aby návratnost vlastních peněz byla několikanásobně vyšší než inflace.

Hlavní myšlenkou je koupit nemovitost za peníze druhých lidí a sám dát pouze část. Zbytek dá banka.

Když nemovitost bude mít hodnotu jeden milion korun, inflace zvýší cenu na 1.200.000 korun a já jsem použil na nákup pouze své peníze bez půjčky, tak nárůst 200.000 korun je jen inflace. 1.200.000 má stále stejnou kupní sílu.

Když ale koupím nemovitost, která má hodnotu 1.000.000 korun a já dám jen 300.000 korun (zbytek dá banka), tak při prodeji za 1.200.000 korun mám z původních 300.000 tisíc půl milionu korun. Když odečtu inflaci 20 %, zůstane mi z půl milionu 400.000 korun. Vydělal jsem tedy reálně 30 %, protože jsem vložil do nákupu pouze 300.000 korun.

200.000 jsem použil jako akontaci a další 100.000 padlo na opravy, poplatky a daň z nabytí. Jestli investuji šikovně, potom ještě dostávám měsíční příjem z nájmu (po zaplacení hypotéky a dalších poplatků).

Když mám nemovitost, čas hraje v můj prospěch. Když ji nemám, hraje proti mě.

To je úplně normální situace, která se může odehrát během dvou let nebo deseti let. Záleží, v jaké fázi 18 letého nemovitostního cyklus jsme. Nejde o nic jiného, než porozumění dluhům. Dovednosti odlišit dobrý dluh od špatného. Klíčem je investovat brzy. Co nejdříve jsem toho schopen.

Ponaučení 4: změň své okolí

Jestli chci změnit svůj život, chci změnit sám sebe, musím změnit lidi, se kterýma se nejvíce stýkám. Musím udělat ostrý řez, zbavit se kolektivu, který mě drží v rozvoji.

Musím se pohybovat v kolektivu, který mě posouvá dále. Musím ale zároveň najít náhradu. Musím se stále učit. Je toho hodně co se učit, protože ani škola, ani rodiče mě nenaučili uvažovat jako investor. Svou rodinu mám rád více než cokoliv jiného, ale nikdo z mé rodiny neinvestuje. Ani nikdy neinvestoval. Žijí klasický průměrný život, který pochytili od svých rodičů a z doby, kdy podnikání ani investovat nebylo možné.

Bylo pouze na nás, abychom se zodpovědně postavil ke změně, kterou chceme udělat.

Absolvoval jsem investiční kurz v Anglii, nakoupil mnoho knih úspěšných podnikatelů a investorů. Začal jsem chodit na setkání investorů v okolí, kde jsem tenkrát žil.

Vytvořil jsem si svou vlastní komunitu a našel mentory, kteří mi dělali společnost a učili mě, co jsem potřeboval vědět o pronájmech, práci s dluhem, financemi, hypotékami, jak poznat výdělečnou nemovitost, jak ji koupit a podobně. To je také důvod, proč mám realitní podcast a scházím se s lidmi z realitní branže. Je to moje komunita, o kterou se musím starat.

Nikdo mě nikdy nevodil za ruku. Vše jsem si vybudoval sám ze seminářů, knih, osobních setkání s investory a hlavně díky tomu, že jsem udělal akci!

60 % investorů je v trhu náhodou

Ano, až tolik lidí, kteří mají nemovitost, ji mají úplně náhodou. Neplánovali její nákup krok po kroku a systematicky. Neměli cíl.

Jak se to ale mohlo stát, že něco vlastní? 

  • Nemovitost zdědili po babičce
  • Ponechali si jí, když se rozváděli
  • Stěhovali se do většího a starý byt si nechali, když ho nemohli prodat
  • Investoři, kteří koupili pouze jediné aktivum a už se nepohnuli dále

Neměli jasnou vizi a lehce je něco odvedlo z jejich cesty. Chyběla jim jasná strategie.

Pouze 5 % investorů jsou profesionálové,

které jejich investice živí

Toto číslo může být ještě nadhodnocené. Ve skutečnosti může jít o mnoho méně lidí. Kolik lidí máte kolem sebe, kteří se živí investováním? Kolik máte kolem sebe lidí, kteří jsou v důchodu a cestují po světě, protože jim to umožňuje portfolio nemovitostí, které si pořídily před dvaceti lety?

Troufnu si odhadnout, že nikoho takového neznáte osobně nebo jde jen o jednoho nebo dva lidi. Klíčem jsou přitom toto:

  • Mít vizi, čeho přesně chci dosáhnout
  • Nezůstávat jen u jediné nemovitosti
  • Rozpoznat rozdíl mezi dobrým a špatným dluhem a umět ním pracovat
  • Změnit své okolí a udělat ostrý řez

Každá doba nese jiné možnosti

Investoval jsem v roce  2013 a investuji také v roce 2020. Nedívám se, na kolik se vyšplhá hodnota za rok nebo za dva. Vím, že až bude rok 2030 a já se ohlédnu deset let zpět, uvidím hodnotu, kterou jsem získal.

Ano, dnes je opravdu jiná doba. Vše je dražší a na nájmu se nevydělá tolik peněz. Ale víte co? Zase jsou úrokové míry níže, banky chtějí půjčovat a je mnohem snadnější naspořit na první akontaci a něco koupit.

To je realita. Každá doba má své pro a proti.

Prodejce vám nikdy nezaklepe na dveře a neřekne, tady máš ode mne nemovitost s cenovkou o 20 % nižší než je běžná tržní cena.

A já se ti osobně zaručím, že budeš mít nájemníka po celou dobu, co budeš nemovitost vlastnit a zajistím, že úroková míra bude hrát vždy ve tvůj prospěch a ještě ti půjčím na akontaci půl milionu korun, které když se to nepodaří, mi nemusíš vracet. Tohle se prostě nestane.

Za jakých okolností budete vy investovat?

2 důvody, proč jen 5 investorů ze 100 dokáží

jejich nemovitosti živit

  • 1
    Zbohatnout přes noc Investovat dnes a očekávat zisk zítra je nesmysl. Investování je soustavná činnost, která je předem promyšlená. Růst cen nemovitostí se neděje během hodin nebo dnů. Trvá to měsíce, roky a někdy půl dekády. Na druhou stranu, nemovitosti investorům odpouští. I když koupíte nemovitost, která není ničím speciální, koupíte ji za běžnou tržní cenu, i tak můžete na ní hezky vydělat. Jen ten nárůst bude trvat déle. Jde zkrátka o to, nekoupit úplnou volovinu. Čas hraje ve prospěch investora.
  • 2
    Šampaňské za cenu krabicového vína Každý chce byt 2+1 v Praze za milion. Praha, podobně jako například Brno, jsou lokality, kde se trh s nemovitostma tolik nepropadne, jako v menších městech nebo obcích. Drží si svou cenu i v době největší krize. Jinde může cena kelsnout o 40 %, ale tady zůstává přibližně stejná. Moc neklesá. Jenže v Praze nebo Brně si připlatíte. Jestli nejste v první růstové fázi 18 letého nemovitostního cyklu, docela zřejmě se budete pohybovat v záporných číslech, když budete počítat návratnost investice. To je daň za prémiové lokality.

5 strategií realitního investora vám pomůže rozhodnout se. Pomůže vám orientovat se v tom, co očekáváte od investice.

Možná vám nevadí, že budete měsíčně doplácet na svou nemovitost a nájem nepokryje splátku hypotéky. To je v pořádku, jestli je to vaše strategie. Horší bude, když očekáváte příjem tři tisíce korun měsíčně, ale místo toho jste dva tisíce v mínusu.

Vytvořil jsem sérií školících videí, které krok po kroku pomáhají odstranit vlastní strachy z prvního nákupu výdělečné nemovitosti na investici a pomáhají s proměnou z běžného člověka na investora.

Ucelený systém krok po kroku

5 lekcí je rozděleno do podlekcí, které vám budou předány formou powerpoint prezentací a rozhovorů s experty v oboru investování a správy nemovitosti. Předám vám také mnoho ze svých vlastních zkušeností.

Trénink obsahuje:

  • 1
    Průzkum trhu:
    jak krok po kroku vyhledávat výdělečné nemovitosti
  • 2
    Práce s penězi:
    výpočty návratnosti investice ze svých peněz
  • 3
    Správa:
    hledání nájemníka a kopie smluv
  • 4
    Účetnictví:
    jak správně účtovat příjmy z pronájmu a jak vše zastřešit po právní stránce
  • 5
    Cenová mapa:
    naučíte se pracovat s pokročilým nástrojem tvorby cen a vyznat se v informacích na internetu
  • 6
    18 letý cyklus:
    jak fungují ekonomické cykly a jak jich využít při načasování nákupu
  • 7
    5 zásadních chyb:
    vyhnete se chybám začátečníků, díky kterým většina investorů zůstane jen u první investice a nikdy se nehne dále
  • 8
    Nákup na páku:
    díky hypotéky a inflace dosáhnete 100 % příjmu ze svých peněz
  • 9
    Postup:
    krok po korku, celý proces nákupu a správy přehledně v myšlenkové mapě

Dále ještě:

  • Jak jsem naspořil 750.000 korun na svou první nemovitost
  • Jak rozplánovat své příjmy ze svého povolání nebo podnikání
  • Nastavení očekávání z pasivního příjmu, které díky výdělečné nemovitosti můžete očekávat
  • 5 strategií realitního investora
  • Orientace v katastru nemovitostí, co je to LV
  • Jak se orientovat v lokalitě, kterou neznáte
  • Výhody a nevýhody družstevních podílů versus osobní vlastnictví
  • Náležitosti rezervační smlouvy a nájemní smlouvy
  • 18 letý nemovitostní cyklus do hloubky
  • Inflace, jak ovlivní váš majetek a jak ji využít ve svůj prospěch
  • Pákový efekt, aneb proč nekupovat za hotové
  • Kde hledat svou výdělečnou nemovitost a výpočet návratnosti investice (ROI)

Trénink je rozložení do 5 bloků + osobních telefonátů každý týden po dobu 3 měsíců

  • 1
    Hned po vstupu do tréninku obdržíte přístupové údaje do členské sekce, kde na vás čekají nachystaná videa.
  • 2
    Teď přichází to nejlepší. Během tréninku se budeme scházet na video hovoru a probereme vaší situaci, nastavíme osobní cíle a budeme vyhledávat pro vás vhodnou nemovitost. Z toho mám největší radost, protože tady dostanete hodnotu několikanásobně převyšující cenu tréninku.
  • 3
    Každý týden se odkryje nový modul. Celkem je 5 modulů včetně bonusového. Pozvu vás do uzavřené Facebook skupiny, kde nemá zvenčí nikdo jiný přístup a skupina je "neviditelná".

Témata na Videohovoru:

- Inflace, jak působí na peníze
- Hypotéka, pákový efekt
- Financování nemovitosti
- 5 Strategií investora
- Jak investovat nejlépe první peníze

- 4 chyby investora
- Vyhledávání nemovitosti
- Cemap, katastr
- Analýzy přes Reas apod.
- SMART cíle

- Cashflow vs. růst hodnoty
- Správa
- Smlouvy
- Proces nákupu
- Stavební úpravy
- 18 letý cyklus
- Q&A

 

Sdílení zkušeností, konzultace, otázky odpovědi... jde o oboustranný dialog. 

( OSOBNÍ POZVÁNKA A DOTAZNÍK )

Z důvodu osobního přístupu je tento trénink jen pro pozvané účastníky, kterých není více než 5 měsíčně a kteří se kvalifikují.

 

Jestli chcete získat přístup a zažít tento 6 týdnů dlouhý vyjímečný trénink, VYPLŇTE TENTO DOTAZNÍK prosím a čekejte na pozvánku.

Jak na to...

  • 1
    Vyplňte dotazínk, výše
  • 2
    Rezervujte si telefonát se mnou (na konci dotazníku)
  • 3
    Zjistíme vaše očekávání, cíle a nastavíme spolupráci
Adam Wojnar