✉️ jsem@adamwojnar.cz     📞 +420 737 671 099

Investice do nemovitostí, trading nebo akcie, dělej co tě baví

Cílem není zbohatnou. Cílem je nepřijít o své peníze. Jak říká Charlie Munger, partner Warrena Buffetta 🙂

Je pouze několik málo investicí, na kterých jsem něco vydělal. Jsem rád, že co se nemovitostí týče, tak to byly úplně všechny, které jsem koupil nebo od 2009 pronajímal dlouhodobě. O akciích, fondech, drahých kovech, kryptu se to říct nedá. Říkám to zcela otevřeně. To jsou „asset classes“, které nejsou pro mne. Podívej se na video, proč to tak je.

Poučil jsem se ze svých nezdarů a proto nevybírám jednotlivé společnosti pro investování, nevybírám akcie, ale podle rady Warrena Buffetta kupuji pouze ETF. Tam jsem v plusu. To samé se týče i crowd fundingové platformy CrowdEstate.

Rosťa Navrátil je trader, který dnes “pracuje” jen pár minut denně (někdy jen dvě minuty). Traduje už 24 let a prošel si svými ztrátami, aby se toto řemeslo naučil.

Rosťa byl horolezec a ve svých 24 letech spadl ze skály. Zastavil se na kameni nad padesátimetrovým srázem. Tato zkušenost mu zpřeházela hodnoty a od té doby se na život dívá úplně jinak. S čím se potýká profesionální trader? Pro koho je tato “práce” vhodná a kdo by se jí měl vyhnout?

Dále pak se dozvíš: Čím méně Rosťa traduje, tím více vydělává Jak zvládá svou psychiku V penězích vládne asymetrie (dá se vydělat, i ztratit, velké množství peněz například v porovnání s holičem…) Proč se musel naučit Rosťa sedět na rukou Proč láska k penězům ne nesmyslná hodnota Inflace je nástroj bohatých. Málokdo ví, jak jí využít.

Úvaha nad tím, jak národní banky obírají své lidi (nebo jim peníze dávají, jestli ví, jak na to).