✉️ jsem@adamwojnar.cz     📞 +420 737 671 099

Kde investují čeští dolaroví milionáři a rezidenční nemovitosti to nejsou

Souhrn investic českých dolarových milionářů

1:40 (v tomto nahrávky čase začíná téma)

  1. stavební pozemky
  2. akcie zahraničních firem
  3. start-upy
  4. rezidenční nemovitosti
  5. zlato
  6. alternativní sběratelská aktiva
  7. zemědělská půda

Celý přehled v Hospodářských Novinách

Nejde o Buffetta nebo jemu podobné super podnikatele, ale o české lidi, proto je tento přehled zajímavý. Vztahuje se na naše prostředí a mentalitu.

Odejdi z práce a podnikej, proč je to špatná rada

9:33 (v tomto čase nahrávky začíná téma)

Dobrý zaměstnanec je lepší než průměrný podnikatel. Jestli pracujete, baví vás to, máte tam kolektiv a pořád se vám honí hlavou, že byste chtěli podnikat a vše zahodit, nedělejte to. Nebo aspoň ne hned a na 100%.

Začít pomalu je mnohem rozumnější. Nejdříve si tím ověřit, jestli je poptávka o to, čím se chci zabývat. Jestli budou lidé za to platit. Bez příjmu není byznys, ani ten sebevíc prospěšný lidem.

Začněte hodinku, dvě po večerech, o víkendech. Otestujte si vody než uděláš nevratné rozhodnutí. Vyviňte MVP (minimum viable product). Něco jako prototyp, který není zdaleka dokonalý.

Předprodej MINI edice pro investory 2. vydání

Je to nástřel produktu, který je hezky zabalený a nestojí moc ho vytvořit oproti finální verzi. Být zaměstnaný může být pro mnohé stejně naplňující, jako pro někoho podnikat. Dobrý zaměstnanec je lepší než průměrný podnikatel.

V tom, co člověk dělá, není černá není černá nebo bílá. Je nutné vědět, jaká jste povaha a jestli vám bude podnikání sedět. Nesedí to každému a to je úplně v pořádku.