Správa nemovitosti 2 000 km od svého bydliště. S čím se potýká investor, který investuje do nemovitostí v zahraničí. Často to zní moc pěkně, že něco vlastníš v Anglii, ale vše je náročnější dělat na dálku. Hypotéka, správa, nájemníci apod. V tomto článku přibližuji, jak jsem řešil propadlou podlahu v Manchesteru.
Minulý týden jsme měli malou havárii v nemovitosti v Anglii.
Ta díra to není střešní okno, ale propadlá podlaha/strop 😄
Tak to dopadla moje nemovitost v Manchesteru, když nájemník stříkal celý rok na podlahu.
Často investoři řeší, jestli koupit nemovitost za rohem svého bydliště nebo jestli to risknout a koupit 100 km daleko. Jenže do když jí máš 2 000 km od svého bydliště a dostaneš se tam jen letadlem?
(pokud nechceš cestovat 24 hodin autem a zaplatit za cestu 12 tis Kč).
Na dálku se dá vše řešit úplně stejně, jako doma. Stačí jen nažhavit Google a obtelefonovat pár společností, které se danou prací zabývají. Prozkoumat reference, ceny, dohodnout schůzku s nájemníkem a ideálně je nechat, aby si vyměnili telefony.
Tím se mnoho věcí vyřeší. Pro opravy není třeba žádná firma, se kterou bych měl smlouvu nebo realitka, která by se mi o nemovitost za 12 % nájmu měsíčně starala.
(i tak bych musel celou opravu platit, jen by zprostředkovali práce a poslali mi účet).
Mám to štěstí, že v Manchesteru znám několik spolehlivých lidí, kteří se o práci umí postarat. Umí perfektně anglicky, znají místní poměry a dobře si rozumíme.
Tentokrát se o tuto práci postaral Pavel Furda kterému za to moc děkuji. Skvělý job Pavle 🔝🏆